0 امتیاز

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (2.9k امتیاز)
روشی برای تزریق انسولین است. این روش از 30 سال قبل در دنیا در حال استفاده است. در این روش به جای 2 یا چند بار تزریق در روز، انسولین به صورت زیرجلدی و مداوم در طول شبانه روز تزریق میشود. برای این کار وسیلهای طراحی شده است که ابعاد آن مشابه تلفن همراه است. درون این وسیله محلی برای قرار گرفتن مخزنی با گنجایش 300 واحد وجود دارد. پمپ توسط یک ست تزریق (بدون باقی ماندن سوزنی زیر پوست) به بدن وصل می شود و انسولین را به بدن منتقل میکند.
پمپهای انسولین، کامپیوترهای کوچكی به اندازه یک گوشی تلفن همراه هستند که انسولین را به بدن میرسانند. پمپ دارای یک سرنگ سه میلی لیتری است که از طریق یک لوله پلاستیكی بلند و نازك به کیندل یا کاتتر تفلونی وصل شده است. به این قسمت ست تزریق گفته می شود سوزن در داخل بافت زیر جلدی (معمولاً بر روی شكم) فرو رفته و توسط چسب یا پانسمان شفاف ثابت می شود. در انواع جدیدتر سوزن بیرون کشیده می شود و فقط کاتتر نرم در محل باقی می ماند. سپس پمپ میتواند در داخل جیب لباس بیمار و یا روی کمربند بسته شود.
استفاده کنندگان از پمپ می توانند به آسانی با برنامه ریزی پمپ، مقدار انسولین لازم را دریافت نمایند. پمپ به آن ها کمک می کند که بر اساس مقدار غذایی که در هر روز مصرف می کنند و هم چنین بر اساس میزان فعالیت روزانه ای که دارند مقدار انسولین خود را تنظیم کنند.

66 سوال

19k پاسخ

0 دیدگاه

137 کاربر

به پرتال پرسش و پاسخ ایران بهداشت خوش آمدید.

سوالات مشابه

...